AIDS (WIRUS HIV)

Aids jest skutkiem infekcji wywołanej przez wirus HIV. Niszczy on białe ciałka krwi i wywołuje w ten sposób syndrom nabytej niewydolności immunologicznej zwanej Acquired Innune Deficiency Syndrom.
Tak jak wszystkie wirusy, lentiwirus HIV przedostaje się do wnętrza komórki i tam szybko rozmnaża. Zamiast złożyć własny materiał genetyczny w DNA i zmienić DNA w komórce, buduje go od razu w RNA, które w organizmie pełni funkcje „gońca” i ma na celu przekazywanie informacji dotyczącej syntezy białka. Dzięki temu zachodzą przekłamania w podanej informacji i nie może dojść do prawidłowej odnowy („kserowania”) kodu genetycznego DNA. Rozpoczyna się lawinowy proces niszczenia organizmu porównywalny do efektu domina.

W przypadki choroby AIDS naturalny sok z Noni dzięki wspomaganiu wytwarzania interferonu ma właściwości silnie ochronne dla błon komórkowych oraz DNA. Zawarta w nim prokseronina zamieniająca się w organizmie na kseroninę silnie przeciwstawia się dużym stopniu zapobiega i spowalnia procesy niszczenia w organizmie. Sok Noni zaleca się pić minimum trzy razy dziennie w większych niż przeciętna lecznicza dawkach – minimum 50 ml (3 głębokie łyżki stołowe). W razie potrzeby, w zależności od stanu wyniszczenia organizmu, należy zwiększyć dawkę aż do odczucia poprawy. Do kuracji wspomagająco dobrze jest zastosować Coenzym Q10 lub u osób po 40 roku życia Super Coenzym Q10.

Interferon-gamma (INF-gamma) – typ interferonu, który jest pobudzany przez noni – uważano początkowo za inhibitor wirusowy pomocny w leczeniu AIDS, wirusowego zapalenia wątroby, opryszczki oraz innych. Jednak obecnie sądzi się, że jego ważne biologiczne efekty to aktywacja makrofagów (APCs) oraz wspomaganie odporności komórkowej (CMI). Interferon jest utalentowanym graczem w zespole immunologicznym. Wg dr Hirazumi, interferon aktywuje cytotoksyczność makrofagów wobec komórek nowotworowych i patogenów mikrobiologicznych, działa synergistycznie z innymi czynnikami, takimi jak lipopolisacharydy (LPS), indukując produkcje IL-lbeta, TNF-alfa i tlenek azoty przez makrofagi. Wzmaga również obróbkę i prezentacje antygenów przez makrofagi. INF-gamma nasila proliferację limfocytów pomocniczych Th i, podczas gdy hamuje proliferację i czynność innej sub-populacji limfocytów pomocniczych Th2. Wzmaga cytotoksyczność limfocytów cytotoksycznych (CTLs, Tc-cells) i komórek NK, natomiast hamuje aktywację limfocytów B (produkcję przeciwciał) oraz produkcję interleukiny-4- (JL-4).