Zatrucie ciążowe

POMOC POLINESIAN NONI W PROBLEMACH HORMONALNYCH U KOBIET

Dr Stewen M.Halla fragmenty z książki pt. „Noni przez Twoje ciało”

„Przejdźmy teraz do układu rozrodczego i systemu rozmnażania. Noni jest niemal magicznym środkiem dla syndromu napięcia przedmiesiączkowego. W mojej praktyce stosowanie Noni na większość chorób ginekologicznych jest prawie 100% skuteczne. Zauważyłem, że pomaga w przypadkach trudnych, bolesnych i nieregularnych miesiączkach. Jedyne przypadki w których Noni nie podziałało były spowodowane cierpieniem na endometriosis (endometrioza). Trafniej wówczas mogłem zdiagnozować chorobę i zastosować inne środki farmakologiczne. W przypadkach pacjentek z udokumentowaną diagnozą – endometriozy, zastosowanie podmywania się sokiem Noni powodowało zelżenie bólu.

Dzięki bogactwu owocu noni w tlenek azotu, noni może pomagać w regulacji systemu ciśnienia krwi, może również kontrolować podwyższone ciśnienie krwi w okresie ciąży, w stanie, który zagraża zarówno matce, jak i dziecku.
(prof. dr nauk med. V. Sedlak-Vadoc

W tradycjach Polinezyjczyków stosowano Noni dla kobiet w ciąży, aby zapobiec toksemii (zatruciu ciążowemu) – zagrożenie życia dla matki oraz dla płodu”.

* * *

„…Noni pomaga enzymom czyniąc pracę wątroby bardziej efektywną. Poprawia proporcję hormonów co ma niebagatelny wpływ na problemy menstruacyjne u kobiet…”

„…Warto wspomnieć jeszcze o gruczołach endokrynnych i układzie rozrodczym, gdzie na przykładzie mojej żony zaobserwowałem likwidację problemów związanych z miesiączką. Nastąpiło to dzięki Noni poprzez harmonizowanie hormonów, poprzez reakcję wątroby lub inny organ który wpłynął pozytywnie na receptory hormonalne…”

Zakażenie ropne i ropienie spotykające się w pęcherzyku żółciowym, macicy, jajowodach i jamie brzusznej może wywoływać bakteria Clostridium Perfringens (laseczka zgorzeli gazowej powodująca tez gangrenę). Clostridium Perfringens to potencjalna przyczyna bakteriemi, która objawia się obecnością laseczek zgorzeli gazowej w krwi obwodowej. Przekształcić się może ona w posocznicę: ciężką chorobę układową z zaburzeniami hemodynamicznymi i towarzyszącą im niewydolnością narządów i układów. Laseczki pochodzić mogą z dróg żółciowych, okrężnicy, z macicy. Przebieg posocznicy wywołanej przez Cl. Perfringens jest zwykle bardzo ciężki, występuje gorączka, ostra martwica nerek, niskie ciśnienie tętnicze krwi, nasilona hemoliza wewnątrznaczyniowa (wywołana przez a – hemolizynę Cl. Perfringens). Bardzo ciężka postać posocznicy wywołanej przez Cl. Perfringens wystąpić może w przebiegu poronienia. Towarzyszą jej oprócz typowych, opisywanych powyżej objawów, silne bóle mięśni, bolesne kurcze jelit, nudności, wymioty, biegunka, krwawe lub brunatne cuchnące upławy. Wystąpić może także skąpomocz, żółtaczka, hemoliza wewnątrznaczyniowa i wstrząs . Więcej na temat chorób powodowanych enterotoksyną pochodną od Clostridium Perfringens.

Nieznane są żadne szkodliwe działania uboczne Noni. Amerykański Food Drug Administration (FDA) zaszeregował sok z Noni do kategorii GRAS (generally regarded as safe tzn. ogólnie uważane za bezpieczne) i to także dla kobiet w ciąży i dla karmiących matek!!!

Aby uniknąć wielu kobiecych problemów zdrowotnych, a w tym również raka piersi, na którego obecnie statystycznie choruje 1 na 8 kobiet, raka macicy i innych jego typów, stosuj najprostsze i najtańsze sposoby zapobiegania – profilaktykę!

Lepiej zapobiegać stosując odpowiednią dietę i ochronę suplementacyjną (naturalne produkty) , dbając o swój organizm, oczyszczając go z toksyn, z pasożytów, nie zatruwając lekami farmakologicznymi i fatalnej jakości pożywieniem przetworzonym – lepiej żyć długo młodo i zdrowo, niż popaść we współczesny obłęd leczenia metodami klasycznymi.

Zapamiętaj!

Lek na raka piersi – Tamoxifen firmy AstraZeneca wytwarzany pod nazwą Nolvadex może powodować nowotwór śluzówki macicy!

Wiadomo jest, że Tamoxifen wywołuje nowotwór macicy, nowotwór wątroby, nowotwór żołądka, nowotwór okrężnicy i odbytu. Już po 2-3 latach stosowania, Tamoxifen powiększa zapadalność na raka macicy od 2 do 3 razy. Substancja ta zwiększa poza tym ryzyko udaru, zakrzepów krwi, uszkodzenia oka, nasila także objawy menopauzy i depresji. Jednak najbardziej szokujący jest fakt, że Tamoxifen zwiększa ryzyko nowotworu piersi!

To błędne koło.

Metoda wykrywania wstępnych zmian guza piersi to cyfrowa termografia podczerwona, w której nie używa się fizycznego nacisku ani promieniowania jonizującego. Termografia zdolna jest wykryć zagrożenie nowotworem piersi dużo wcześniej, ponieważ zauważa wczesne stany angiogenezy (rozbudowy naczyń krwionośnych przez raka). Można za jej pomocą wykryć raka piersi całe lata wcześniej niż jest to możliwe za pomocą mammogramów lub badania fizycznego.

Angiogeneza jest to formowanie się nowych naczyń krwionośnych, mających dostarczać krew do guza, co jest konieczne do jego dalszego wzrostu. Dlaczego zatem lansuje się tak gorąco niebezpieczną dla zdrowia mammografię?

Pamiętnej, że wykrywanie nowotworu przy pomocy mammografu to nie to samo, co ochrona profilaktyka przed nim czyli zdrowe żywienie i suplementacja niezbędnych składników naturalnych, a szczególnie antyoksydantów (składników przeciwrakowych) w postaci naturalnych produktów o wysokim wskaźniku ORAC np. ZENTHONIC, MEGA PROTECT, C 1000, SUPER COENZYM Q10.

Pojawiają się wątpliwości, co do zasadności i wiarygodności mammogramów. Mammogram jest zdjęciem wykonanym przy użyciu promieni rentgenowskich. Z kolei według Amerykańskiego Stowarzyszenia Rakowego, jedyną uznawaną przyczyną nowotworu jest promieniowanie. Kiedy dochodzi do napromieniowania, nie ma żadnej bezpiecznej dawki. Dr Epstein ostrzega-Jest jednoznacznie udowodnione, że pierś, szczególnie u kobiet przed menopauzą, jest bardzo wrażliwa na promieniowanie, z szacowanym ryzykiem (nowotwór) wzrastającym o 1% wraz z każdym radem promieniowania rentgenowskiego.

W roku 1995 Lancet doniósł, że odkąd w roku 1983 wprowadzono badania mammograficzne, liczba przypadków raka przewodowego In situ, który stanowi 12% wszystkich przypadków nowotworu piersi, wzrosła o 328%, z czego 200% spowodowane jest stosowaniem mammografii. Od czasu rozpoczęcia szeroko zakrojonych badań mammograficznych u kobiet przed 40 rokiem życia wzrost ten wyniósł ponad 3000%.

Mammogramy nie są pewną metodą diagnostyczną i zbyt często prowadzą do zbędnych biopsji piersi – kosztownego, inwazyjnego zabiegu chirurgicznego, który wywołuje silny strach, ból i uraz psychiczny u kobiet, które nowotworu nie mają. Jak podaje Merck Manual z 1998 roku, na każdy przypadek wykrytego nowotworu piersi, przypada od 5 do 10 kobiet, które niepotrzebnie przechodzą bolesną biopsję piersi. Dlaczego zatem mimo tych wszystkich dowodów, ACS wraz we współpracy z lekarzami i wieloma firmami, nie tłumaczy szkodliwości mammografii, ale zaleca poddawanie się badaniom mammograficznym raz do roku, lub co dwa lata wszystkim kobietom po 40 – stce (a nawet młodszym)?

To warto wiedzieć!

Chlamydioza może być przyczyną: zapalenie płuc, oskrzeli, mięśnia sercowego, narządów płciowych lub zatok.

Cztery na pięć (4/5) kobiet chorych na chlamydię nie ma objawów!!

Chlamydia trachomatis są najczęstszym drobnoustrojem wywołującym stany zapalne kobiecych narządów płciowych, niepłodności oraz niektórych powikłań ciąży.
Chlamidia trahomatis powoduje niebezpieczną chorobę o nazwie chlamydioza – niebezpieczną chorobę weneryczną.

Najczęściej występującym objawem u kobiet jest nasilona wydzielina z pochwy, która zwykle pojawia się 7-14 dni po kontakcie z bakterią Chlamydia.

Inne objawy to:

– ból podczas oddawania moczu,
– krwawienie z pochwy,
– krwawienie po stosunku,
– ból w dolnej części brzucha,
– zarażeni mężczyźni zwykle odczuwają pieczenie w trakcie oddawania moczu.