Depresja, nerwica, stres

STRES, NERWICA, DEPRESJA, ZABURZENIA PSYCHIKI….
POMOC POLINESIAN NONI

Pan Jan lat 63 posiadający grupę krwi „A”, łatwo ulegał stresom i depresji na tle nerwowym. Dodatkowo miał kłopoty z pęcherzem i częstym oddawaniem moczu także w nocy. Do tych dolegliwości należy doliczyć również nadciśnienie.
Polinesian Noni stosuje od 5 miesięcy. na dzień dzisiejszy ciśnienie ma w normie, zminimalizowały się kłopoty z częstym oddawaniem moczu, a kłopoty z pęcherzem praktycznie ustąpiły. Pan Jan wreszcie przesypia całą noc nie biegając do toalety. Dodatkowo samopoczucie psychiczne ma bardzo dobre i jak sam twierdzi: weselej patrzy na świat”.

(z osobistych doświadczeń Alicji Maksym – Menedżer CV/CF z Łodzi)

Wielu z nas żyje w ciągłym stresie. Mamy złe samopoczucie, osłabiona odporność na infekcje, chorujemy, wypadają i siwieją nam włosy. Wszyscy potrzebujemy jednak skutecznej pomocy przeciw efektom ubocznym, jakie niesie ze sobą stres. Szczerze mówiąc nie ma lepszej drogi, jak zażywanie Polinesian Noni, aby uzupełnić zapas kseroniny, którą stres odbiera nam codziennie”. – Doktor R.Heinecke podkreśla: ,,.. dodatkowe odżywianie się Noni jest prostą i bardzo skuteczną możliwością podniesienia poziomu kseroniny w naszym organizmie do optymalnego poziomu tak, aby wszystkie organy naszego ciała mogły sprawnie funkcjonować nie odczuwając jej braków”.

Stres powoduje skurcz naczyń krwionośnych odprowadzających krew z jelita, wraz z substancjami odżywczymi lub substancjami toksycznymi. Następują zaburzenia ukrwienia śluzówki jelita grubego, pojawiają się stany zapalne na tle zatrucia toksynami, ponieważ nie odprowadzone substancje trujące gromadzą się w ściance jelita. Podobne problemy występują w całym systemie chłonnym jelit, gdzie układ trawienny jest wypełniony gęstą siecią naczyń krwionośnych. Dochodzi do zapalenia śluzówki jelit. Jeśli zapalenie ma charakter chroniczny należy sprawić, aby jelito było wyjątkowo silnie drenowane, zarówno przez układ naczyniowy jak również chłonny.ł
Tlenek azotu wytwarzany ze składników Noni w jelicie, będzie miał działanie rozkurczowe. Skopoletyna pobudzi do pracy szyszynkę i będzie wspomagać wytwarzanie serotoniny, a z niej o zmroku – melatoniny, poprawiając ogólny nastrój cierpiącej osoby.

Z drugiej strony, dr Heinecke wskazuje na to, że ludzie żyjący w niewielkim tylko stresie (nie ma bowiem ludzi żyjących bez stresu), określani jako happy go-lucky-typ produkują dla swojego organizmu optymalną dawkę kseroniny. To jest między innymi powód do tego, że ludzie z bardziej luźnym i pozytywnym nastawieniem do życia zdecydowanie rzadziej w życiu chorują. Ich organizmowi nie zostaje na wskutek chronicznego stresu odebrana norma zawartości kseroniny.
Dr Heinecke sądzi jeszcze, że, „psychologowie, którym uda się pozytywnie nastawić swoich pacjentów do życia, osiągają lepsze efekty – ich pacjenci zdecydowanie szybciej przezwyciężają swoje choroby.”
Dr Stewen M.Halla fragmenty z książki pt. „Noni przez Twoje ciało”

Skutecznie pomaga ono w depresjach i problemach ze snem. Mam wielu pacjentów, którzy dzięki zażywaniu Noni zaprzestali stosowania lekarstw antydepresyjnych.