Grzybica, cadida albicans, drożdżyca

GRZYBICA – CANDIDA ALBICANS I DERMOFITY

Jednym z czynników alergenów i stanów zapalnych skóry oraz śluzówki w naszym organizmie, są grzyby. Zasadniczą rolę odgrywają Candida i Trichophyton. Produkty metabolizmu grzybów wnikają głęboko w skórę lub ślazówkę stając się przyczyną szeregu alergiczno-zapalnych reakcji. Kiełkujące zarodniki w niszach naszego organizmu, wytwarzają tam grzybnię, która rozprzestrzenia się, niszcząc struktury anatomiczne i wywołuje stan zapalny spowodowany odpowiedzią układu immunologicznego na obecność grzyba.

GRZYBICA (Candida albicans, DROŻDŻYCA)

Miałam bardzo złą skórę i to skłoniło mnie by brać antybiotyki by z mojej skóry usunąć skazy. Gdy brałam kilka serii antybiotyków przepisywanych przez lekarza, moja skóra nabrała dobrego wyglądu. Jednak z powodu antybiotyków często miałam zakażenia drożdżakami Candida. Najpierw zakażenia występowały co pół roku a później coraz częściej. Od końca 2001 do połowy 2002, chodziłam do lekarza co miesiąc by przepisywał mi leki na moje zakażenia Candida. Nic to jednak nie zmieniło. Chodziłam nawet na badania krwi ale nic nienormalnego nie stwierdzono. W czerwcu 2002 przyjaciel polecił mi by pić dla celów zdrowotnych sok noni. Zaczęłam pić pierwszą butelkę i niespodzianką dla mnie było to, że minęły objawy Candida. Najpierw nie mogłam w to uwierzyć. Jest to jednak faktem. Kontynuuję picie soku aż do chwili obecnej i nie byłam od tej pory u lekarza . Jestem zupełnie wyleczona. Czasami mogłam obchodzić się bez soku noni przez tydzień i nie było nawrotów drożdżaków, ale czułam dyskomfort. Wyciągnęłam z tego taki wniosek, że sok nie jest uzależniający. Teraz używam produktów pielęgnacyjnych z noni i one także robią cuda dla mojej skóry. Jej stan polepszył się tak bardzo że każdy z moich znajomych zwracał na to uwagę. Ja rzeczywiście dziękuję za ten cudny owoc. Już nie niepokoję się więcej. że będę miała zakażenie drożdżakami Candida. Clarene Y., SIN, kwietnia 2003

* * *

Candida albicans

Candida albicans należy do rodziny drożdży i jest jednkomórkowym grzybem. Ta forma drożdży lokuje się w różnych częściach ciała , w tym w układzie pokarmowym i w pochwie u kobiet. Ogólnie mówiąc, łagodne mikroby ograniczają ilość drożdżaków w układzie pokarmowym i w ten sposób kontrolują one ich ilość. Jednak podawanie antybiotyków, zwłaszcza wielokrotne, nie może zniszczyć szkodliwych mikrobów, ale może spowodować nadmierny przyrost candida albicans.
Kiedy drożdżaki się rozmnażają, uwalniają się w organizmie toksyny, o których wiadomo, że zakłócają pracę centralnego układu nerwowego i układu odpornościowego. Objawy jakie odczuwasz przy infekcji Candida (np. swędy, pieczenie, ból brzucha, brak apetytu, biegunka) spowodowane są wydalanymi przez grzyb bardzo szkodliwymi mikotoksynami.
Jednym z czynników alergenów i stanów zapalnych są grzyby. Zasadniczą rolę odgrywają Candida i Trichophyton. Produkty metabolizmu grzybów wnikają głęboko w skórę lub ślazówkę stając się przyczyną szeregu alergiczno-zapalnych reakcji.

Grzybem najczęściej atakującym skórę pacjentów jest Trichophyton. Reakcje alergiczno-zapalne wywołują T. rubrum, T. tonsurans oraz T.mentagrophytes. Wielu alergologów uważa, że wchłaniany przez skórę i błony śluzowe antygen Trichophyton może alergizować narządy wstrząsowe (górne i dolne drogi oddechowe), prowadząc do nieuleczalnych chorób skóry i układu oddechowego – astmy. U zainfekowanych Trichophyton, obserwuje się polipy nosa, zapaleniem zatok lub astmę endogenną.

W medycynie wyróżnia się cztery grupy grzybów – dermatofity, drożdżaki, grzyby pleśniowe oraz grzyby dimorficzne (tropikalne). Powodują one zakażenia powierzchowne skóry, włosów i paznokci, grzybice z odczynem głębokim lub grzybice układowe. Dermatofity wykorzystują kreatynę skóry jako pożywienie, a wszystkie struktury rogowaciejące – warstwę rogową naskórka, włos i jego mieszek oraz płytki paznokciowe – traktują jak niszę ekologiczną. W niszy tej ich zarodniki potrafią przetrwać nawet do 2 lat, dlatego też leczenie przyczyn choroby – grzybów – jest dość trudne, gdyż wymaga dużej wytrwałości i cierpliwości – trwać może nawet 1-2 lata. Stąd długa profilaktyka jest wskazana, aby skutecznie wyeliminować pasożyty, wzmacnianie organizmu, profilaktyka przeciw pasożytom i grzybom, unikanie antybiotyków i innych leków osłabiających organizm, jest niezwykle ważna.

Kiełkujące zarodniki w niszach naszego organizmu, przy sprzyjających okolicznościach tj. osłabiony organizm, zaburzone środowisko wewnętrzne stosowanymi lekami chemicznymi, antybiotykami, złym odżywienia, stresem itd…, wytwarzają tam grzybnię, która rozprzestrzenia się, niszcząc struktury anatomiczne i wywołuje stan zapalny spowodowany odpowiedzią układu immunologicznego na obecność grzyba.

Wiele osób cierpi na grzybicę. W leczeniu grzybicy podajemy skuteczny zestaw naturalnych probiotyków:
Polinesian NONI wymiennie z OCEAN21 – łagodniejszy w ciężkiej odmianie drożdżycy, AC Zymes, Garlic Caps, Chelated Zinc , Nopalin oraz C 500 lub C 1000. W drożdżycy pochwy szczególnie pomocny jest Green Care. Po miesiącu czasu wprowadzamy ParaProteX na pasożyty. W celach profilaktyki wymiennie z ParaProteX stosujemy Pure Yucca do czyszczenia jelita z toksyn po drożdżakach i innych pasożytach.

Wszystkie suplementy są niezwykle pomocne w przywracaniu niezbędnej mikroflory jelit a tym samym usuwaniu podstawowej przyczyny rozsiewania się grzybicy na cały organizm, w budowaniu silnej immunologii oraz w oczyszczaniu organizmu. Szczególnie wiele kobiet z grzybica pochwy, niezwykle chwali sobie ten zestaw, a efekty odczuwalne są już po miesiącu terapii. jednak grzybica jest choroba , którą powinno leczyć się nawet do roku czasu. Dlatego należy pamiętać, iż to że nie ma już symptomów grzybicy nie oznacza, iż jest ona skutecznie usunięta z organizmu. Ważne jest, aby pod wpływem chwilowego zachwiania się immunologii oraz zakwaszenia organizmu, nie nastąpił ponowny jej rozwój z zarodników, które w zakamarkach ciała mogą przetrwać nawet 2 lata. dlatego co najmniej do roku czasu powinno się przeprowadzać profilaktykę, a 2 razy w roku dokładną kurację PARAPROTEX, oczyszczająca organizm ze wszelkich pasożytów.

To, co jest ekscytującego i obiecującego dotyczącego stosowania noni w celu wzmocnienia systemu immunologicznego to fakt, że wyniki ostatnich badań naukowych udowodniły, że noni pobudza biosyntezę tlenku azotu w organizmie. Badanie, przeprowadzone w 1997 r. przez naukowców z University of Hawai, ujawniło, że suplementacja noni powoduje znaczne zwiększenie aktywności makrofągów (ponad trzykrotny wzrost w stosunku do wartości prawidłowych). Ponadto, kiedy stosowano ją łącznie z interferonem gamma (INF-gamma) – inną substancją immunologiczną organizmu, efekt byt znacznie większy. Badacze poszli dalej i wykazali, że „oznaczanie NO i testy szeregu cytokin wykazały, że noni może stymulować aktywację makrofągów oraz skutecznie zwiększać produkcję NO…” Wiadomo, że tlenek azotu może leczyć dość powszechne infekcje, wywołane przez takie bakterie, jak: Salmonella – częsta przyczyna zatruć pokarmowych; Escherkhia coli niesławna bakteria, najczęściej widziana w żywności; Helocobacter pybri – bakteria odkryta przez australijskich lekarzy, próbujących udowodnić, że wrzody byty najczęściej efektem infekcji bakteryjnej; Chlamydia tra-chomatis – szeroko rozpowszechniony, przenoszony drogą płciową mikroorganizm, który wywołuje wiele chorób układu moczowo-płciowego; od zapalenia cewki moczowej do bezpłodności; i ostatnia – Candida albicans – najczęstsza przyczyna infekcji grzybiczych.