Hormony

POMOC POLINESIAN NONI W PROBLEMACH HORMONALNYCH

Hormony są odpowiedzialne za funkcjonowanie organów wewnętrznych i prawidłowy przebieg przemiany materii. Zdrowy organizm produkuje te związki chemiczne w odpowiedniej ilości i w momencie, kiedy są one potrzebne. Miejscem produkcji hormonów są tzw. gruczoły wydzielania wewnętrznego, inaczej zwane gruczołami endokrynnymi. W pewnych przypadkach produkcja hormonów w tych gruczołach jest zaburzona, a w ich regulacji pomaga Polinesian Noni oraz wiele specjalistycznych suplementów.

Z pośród 100 znanych związków hormonalnych 5 jest szczególnie ważnych:
Tyreotropina (TSH) kieruje funkcją tarczycy.
Insulina jest hormonem produkowanym w trzustce. Reguluje ona poziom cukru we krwi.
Kortykotropina (ACTH) kieruje praca nadnerczy, które następnie wytwarzają szereg bardzo istotnych dla organizmu hormonów.
Somatotropina (STH) inaczej zwana hormonem wzrostu, powoduje m.in. wzrost i rozmnażanie się komórek, syntezę kwasów nukleinowych DNA i RNA oraz białek, a także odpowiedni przyrost długości ciała w wieku rozwojowym i budowę mięśni podczas ćwiczeń fizycznych.
Gonadotropina to hormony wpływające na pracę gruczołów płciowych.

Obecnie wiadomo, iż nie wszystkie hormony są wydzielane przez swoiste gruczoły dokrewne. Znaczna część hormonów jest wytwarzana w innych tkankach np. w układzie nerwowym (neurohormony), w błonie śluzowej przewodu pokarmowego (hormony przewodu pokarmowego), w nerkach (erytropoetyna) lub nawet we krwi (angiotensyna). Hormony tkankowe działają wyłącznie na komórki w najbliższym sąsiedztwie miejsca ich uwalniania (np. prostaglandyna, histamina – czynnik zapalenia, serotonina – neuroprzekaźnik).

Noni pomaga enzymom czyniąc pracę wątroby bardziej efektywną. Poprawia proporcję hormonów co ma niebagatelny wpływ na problemy menstruacyjne u kobiet a także daje możliwość proporcjonalnego rozdziału zawartości cukru we krwi eliminując zagrożenie powikłań cukrzycowych.

* * *

Młoda dziewczyna po nadmiernym odchudzaniu, miała problemy z anoreksją. Narzekała na nieregularny i bolesny okres, na powiększoną tarczyce oraz bezsenność. A do tego problemy z wypróżnieniami i powiększonymi migdałkami, które lekarze chcieli usunąć. Dziewczyna zrobiła się przygnębiona i wpadła w depresję.
Przy takim stanie organizmu i nie skutecznym jak dotąd leczeniu, Polinesian Noni był jedynym produktem, który mógł bez większego problemu zaradzić jej wszystkim problemom.
W krótkim czasie od rozpoczęcia kuracji Polinesian Noni, nastąpiła poprawa w koncentracji i zasypianiu. Dalej powrócił apetyt, uregulowały się wypróżnienia. Stopniowo zmniejszyły się dolegliwości z chronicznym zapaleniem migdałków. Po około trzech miesiącach nie było już śladu po powiększonej tarczycy, dziewczyna przestała często się przeziębić, a problem z nieregularnymi i bolesnymi miesiączkami sam zniknął. Przy okazji zauważyła, że zniknęły gdzieś trądzikowe pryszcze…
Młoda dziewczyna znów ma dobry nastrój i zapał do pracy, czuje się doskonale. Ma piękne włosy, wolną od pryszczy skórę i smukłą ale zdrową sylwetkę. Nie chce już tak więcej cierpieć – Polinesian Noni stosuje dziś profilaktycznie.

* * *

Kobieta około 40 lat miała poważne problemy z występującym od kilkunastu lat (blisko 15 lat) mlekotokiem oraz brakiem menstruacji. W tym czasie stosowała drogi szwajcarski lek – Norprolac oraz odbywała liczne i kosztowne wizyty u lekarzy specjalistów. Cierpiała też na zaparcia, ból głowy i wiele innych mniej dokuczliwych dolegliwości.
Już po pierwszym miesiącu stosowania dawek leczniczych Polnesian Noni, połączonych ze specjalnym naturalnym suplementem bogatym w fitohormony oraz witaminy i minerały (Menopausal Formula Calivita California Fitness) sam powrócił okres, a poprawa w hormonalnych problemach była ogromna. Kobieta miała dużo energii, siły i pozbyła się wreszcie swoich długoletnich problemów z mlekotokiem i hormonalnym pobudzaniem okresu.
Jednak 1 miesiąc to zbyt mało na kurację i oczyszczenie całego organizmu z wieloletnich toksyn, jakie pozostawiły leki. Profilaktykę będzie stosować jeszcze przez długi okres czasu.