Inwazja pasożytnicza

PASOŻYTY CZŁOWIEKA

żołądek
Larwy Anisakis simplex

jelito cienkie

Giardia lamblia (duodenalis)
Cryptosporidium spp.
Isospora belli
Sarcocystis spp.
Fasciolopsis buski
Diphyllobothrium latum
Taenia solium
Taenia saginata
Dipylidium caninum
Hymenolepis nana
Hymenolepis diminuta
Strongyloides stercoralis
Ascaris lumbricoides
Ancylostoma duodenale
Necator americanus
Trichinella spiralis

jelito ślepe i okrężnica

Entamoeba histolytica
Entamoeba coli
Ioamoeba butschlii
Balantidium coli
Dientamoeba fragilis
Trichocephalus
Trichuris trichura
Enterobius vermicularis

wątroba

Clonorchis sinensis
Fasciola hepatica
Dicrocoelium dendriticum
Echinococcus Multilocularis

trzustka

Eurytrema pancracea

płuca

Pnemocystis jiroveci (carinii)
Paragonimus westermani

układ moczo-płciowy

Trichomonas vaginalis

układ krążenia, krew

Trypanosoma cruzi
Trypanosoma rhodesiense
Trypanosoma gambiense
Plasmodium falciparum
Plasmodium malariae
Plasmodium vivax
Schistosoma haematobium
Schistosoma mansoni
Schistosoma japonicum

skóra

Leishmania spp.
Onchocerca volvulus
Dracunculus medinensis
Ixodes spp.
Rhipicephalus sanguineus
Dermacentor spp.
Argas spp.
Sarcoptes scabiei
Demodex folliculorum
Pediculus humanus
Phtirus pubis
Ctenocephalides canis
Ctenocephalides felis
Pulex irritans
Xenopsylla cheopis
Triatoma infestans
Cimex lectularius
Larwy Calliphoridae
Simulium spp.
Anopheles spp.
Culex spp.
Aedes spp.
Phlebotomus spp.

Ciekawostka

Kąpiele – głównie w wywarze ze słomy owsianej –  to stary i wypróbowany, ludowy sposób na uspokajanie znerwicowanych dzieci i eliminacje pasożytów przez skórę. Polega na długotrwałej (min. 1/2 godziny) nawet 2-3 godziny – kąpieli w ciepłym wywarze ze słomy owsianej lub specjalnie przygotowanych ziołach:
owocnia fasoli – 7 łyżek stołowych
żywokost – 2 łyżki stołowe
glistnik – 4 łyżki stołowe
macierzanka – 3 łyżki stołowe
przywrotnik – 2 łyżki stołowe
słoma owsiana – 4 łyżki stołowe
Wszystko razem zalać gorącą wodą i parzyć przez godzinę.

Mikstura do smarowania po kąpieli:
słoik miodu sztucznego
mąka pszenna – 4 łyżki stołowe

Następnie miodem smaruje się głównie plecy i ramiona – nie smarować klatki piersiowej w okolicy serca. Ruchami kulistymi ze strony pleców i na karku i policzkach, pamiętam że nie wolno schodzić z masażem poniżej ostatniego zebra ani na przód klatki piersiowej ani na krtań!
Jak włosogłówka zaczyna wyłazić, można wszystko poruszyć mąką. Powstaje wtedy skorupka, która skleja robaki aby nie uciekły do „środka”. Mistrzyni Polski w tej dziedzinie Pani Kufel z Chrzanowa, ścina robaczki ręczną maszynką do golenia. Inni szorują ostrą gąbką. Zabieg wychodzi tylko u dzieci, dorośli mają za grubą skórę.
Jest jeszcze jeden warunek – na kilka dni przed kąpielą najlepiej całkowicie odsunąć dzieciom słodycze. Ideałem byłoby wyeliminować słodycze całkowicie z diety dziecka. Dr. Mikołajewicz z Warszawy poleca Panią Kufel jako fachowca.
Starsze osoby po 80-tce pamiętają podobne sposoby kuracji –  opowiadają, że u nich we wsi, jak tylko jakieś dziecko stawało się szczególnie nadpobudliwe i rozdrażnione, zaraz kąpało się je w owsie. Starsze osoby mówią, że kąpiele warto robić co miesiąc 7 dni przed pełnią, bo unikamy wówczas infekcji ucha lub uporczywych bólów głowy u dziecka lub zapalenia zatok (toksemii). Po prostu wyłapujemy migrujące towarzystwo i pozbywamy się kłopotu.

Kąpiele dla dorosłych – mieszanka ziołowa na kąpiel:
ziele tymianku 50 g
kłącze tataraku 50 g
korzeń omanu 50 g
liść mięty 25 g
liść orzecha 25 9
ziele piołunu 20 g
ziele tysiącznika lub goryczka żółta 20 g
liść bobrka 20 g
koszyczek rumianku 20 g
owoc kminku 20g
Wszystko razem zalać gorącą wodą i parzyć przez godzinę.

Złogi cholesterolowe w otworach żółciowych blokują żółć, stolce są żółte, pomarańczowe i pływają na powierzchni wody w ubikacji (podobnie jak tłuszcze).

Lewatywa – można ją również stosować wspomagająco kilka razy w tygodniu ok.  2 godziny po lekach odrobaczających lub ziołach np. na noc, aby uniknąć toksemii.  Lewatywę poleca się zrobić z 5-7 ząbków czosnku litr wody i łyżka płaska soli/sól jest ważna bo płyn nie jest wchłaniany do jelit. Miksturę chwilę pogotować odcedzić wystudzić do 36 stopni i zrobić zabieg.

Na odkwaszenie – podajemy najlepiej chelatowane formy minerałów np. Strong Bones ( chelatowany wapń z magnezem) lub zestaw minerałów Power Mins  – w obu przepadkach dawka 3 x po 2  tabl. do posiłków (na ok. 60 kg masy ciała).

Nerki – po intensywnej terapii odrobaczającej należy zwrócić szczególną uwaeg na drogi moczowe. Zwykle wtedy pojawiają się swędzenia, pieczenia, należy niezwłocznie podać urosept, zioła oczyszczające, nasiadówki, badać pH moczu i ewentualnie rozpuścić kamienie.
Pomaga picie moczopędnej zielonej pietruszki (korzeń i nać gotowane w garnku glinianym czy szklanym)  – można również  stosować wywar z czystych łupin z po obranych ziemniakach ( wg. ludowej medycyny dobre na rozpuszczania szczawianów wapnia, piasku i kamienie nerkowych).
To ważne – robale uciekają jak po tsunami i zwykle zatruwają nerki. Przykre konsekwencje (pisze o nich Clark) są zapalenia kłębków nerkowych a nawet zastoje moczu i zatrzymanie pracy nerek na skutek silnej toksemii. Stąd warto podawać więcej form błonnikowych, aby lepiej pracowała wątroba i jelita – aby odciążyć nerki.

Badanie pH moczu można wykonać papierkiem lakmusowym.

U zdrowych neurologicznie ludzi wibracje (czyli fizyka kwantowa) naszego organizmu pozwala nam odzyskać ponowny balans po usunięciu np. robali.
U dzieci autystycznych sprawa ma się inaczej, ich wibracje są odmienne- nawet sprzyjające „oblepieniu” patogenami. Stąd trzeba się nastawić na niezwykłą cierpliwość, zrozumienie sytuacji aby osiągnąć zamierzony cel w walce z pasożytami.