Atesty

W ofercie firmy CaliVita International znajdują się nowoczesne i bezpieczne suplementy żywieniowe, do których należy również Polinesian Noni.
Polinesian Noni produkowane jest w USA zgodnie z normami GMP tzn. Dobrą Praktyka Produkcyjną, ustalonymi przez Światową Organizację Zdrowia – WHO. Posiadanie atestu GMP świadczy zatem o najwyższej jakości Polinesian Noni. Oznacza to, iż Polinesian Noni produkowane jest w warunkach zgodnych z wymogami najnowocześniejszej technologii, przez renomowanego producenta amerykańskiego.
Dystrybucją produktów naturalnych w Europie zajmuje się firma CaliVita International, a w poszczególnych krajach jej partnerzy.

1. W Polsce jak na razie, tylko pojedyncze suplementy diety oraz leki posiadają tak prestiżowy certyfikat. W odróżnieniu do nich, oferta firmy dystrybucyjnej CaliVita International posiada prestiżowy certyfikat GMP, co daje pewność konsumentowi, iż ma on do czynienia z bezpiecznym produktem o najwyższej jakości!
Jeśli na opakowaniu stosowanych przez Państwa produktów i leków różnych firm nie znajdziecie napisu GMP lub pełnej nazwy Good Manufacturing Practice, oznacza to, iż prawdopodobnie nie macie do czynienia z produktem o najwyższej jakości, a zarazem w 100% bezpiecznym do stosowania!

2. Od 1994 roku zgodnie z uchwałą amerykańskiego Kongresu, suplementy nie podlegają tak surowym przepisom jak sprzedaż leków. Pomimo tego Polinesian Noni produkowane przez 4 Life Products jako suplementy diety, posiada pozytywna opinię i atest najsurowszego na świecie Urzędu do spraw Żywności i Leków: Food Drug Administration (FDA)najbardziej rygorystycznej instytucji kontroli artykułów żywnościowych i leków w USA oraz na świecie.

3. Suplementy żywieniowe CaliVita International znajdujące się w polskiej ofercie, posiadają wymagane w Polsce zezwolenia Głównego Inspektora Sanitarnego (GIS) – są wymagane w przypadku suplementów diety lub posiadają zezwolenia Polskiego Zakładu Higieny (PZH )w przypadku kosmetyków. Każda dostawa otrzymuje orzeczenie Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej (SANEPID) i braku zastrzeżeń co do importowanych środków spożywczych.
W chwili obecnej Polinesian Noni posiada wszystkie wymagane w Polsce atesty, powiadomienia w tym zezwolenia GIS oraz orzeczenie SANEPIDU, które wymagane jest w przypadku suplementów diety .

Od 2003 roku, zgodnie z powiadomieniem nr GIS-HŻ-4433-D-64/RW/03 Polinesian Noni Liquid kwalifikuje się w Polsce jako suplement diety.
Zgodnie z powiadomieniem nr GIS-HŻ-4433-D-584/146/DK/04 Polinesian Noni Caps. wcześniej kwalifikował się w Polsce jako suplement diety, ale w związku ze zmianami ustaw o tzw. nowej żywności, od ok. 3 lat żadne produkty z owocu noni w kapsułkach nie mogą uzyskać polskich atestów mimo, że inne kraje Unii Europejskiej uznają ogólne zezwolenia Unijne jako swoje. U nas w Polsce jest z tym znacznie trudniej.

UWAGA!!!
W związku z chwilowym wyczerpaniem się zapasów, produkt Polinesian Noni w kapsułkach jest chwilowo niedostępny w ofercie.

Obecnie GIS nie wydaje już decyzji zezwalających jak to było wcześniej, chociaż nadal prowadzi prace związane z rejestracją produktów. Wyjątek od reguły stanowi tzw. „nowa żywność”, na którą firmy zgłaszające produkt otrzymują decyzje lub GIS może wydać decyzję zakazującą wprowadzenia produktu na rynek.

4. Oznakowanie wszystkich preparatów jest zgodne z wymogami polskiego prawodawstwa oraz Unii Europejskiej – posiadają etykietę, akceptowaną przez Instytut Żywności i Żywienia (IŻŻ), zawierającą wszystkie wymagane informacje.

5. Składniki preparatów CaliVita/California Fitness są pochodzenia naturalnego. Produkty do spożycia są zaliczane do tzw. suplementy diety, co oznacza, że mogą być bezpiecznie stosowane bez kontroli i konsultacji lekarza, zgodnie z zaleceniami i dawkowaniem profilaktycznymi umieszczonym na polskiej etykiecie. Żelatyna używana do produkcji preparatów CaliVita jest pochodzenia wieprzowego – nie jest wyciągiem z produktów wołowych (niebezpieczeństwo prionów).

Ekspert w dziedzinie botaniki tropikalnej Jay Rame stwierdził:
„(…) Od 13 lat, w ciągu których zajmowałem się badaniem rośliny Noni, jestem zachwycony jej cudownym działaniem leczniczym. Sukces i użyteczność tej rośliny, tak często opisywany w starych bajkach i podaniach, został już wielokrotnie potwierdzony przez liczne badanie naukowe. Jednak aby uzyskać jak najwięcej korzyści z tej rośliny, przy kupowaniu produktu Noni, trzeba sprawdzić jego pochodzenie, jakość i stężenie (…)”.
Ważny jest rodzaj produkcji liofilizowany czy pasteryzowany, a tym samym uzyskana żywotność ważnych składników biologicznie czynnych np. enzymów w tym proseronazy. Stąd prezentowany liofilizowany sok oraz kapsułki Polinesian NONI są obecnie najlepszymi produktami z owoców NONI na rynku europejskim.